SAP ALANINDA KARİYER VE İSTİHDAM KONFERANSI

SAP ALANINDA KARİYER VE İSTİHDAM KONFERANSI

Dünya'nın öncü bilişim firmalarından SAP hakkında Erzurum Atatürk Üniversitesi ve Atateknokent iş birliği ile üniversitenin birçok bölümünden öğrencinin yoğun katılımı ile uzmanlarımız bir araya geldi. 

Üniveristelerin Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Matematik, vb bölümlerinde eğitim devam eden ve mezun olan öğrecilere yönelik SAP yazılımı ve danışmanlık alanlarında bilgilendirme yapıldı.

Kurumsal ERP yazılımı olan SAP ile sizleri tanıştırıyoruz.

SAP İş Tanımı Neleri Kapsar?

  • SAP ile ilgili iş birimlerinden gelen operasyonel sorunlara çözüm sağlamak,
  • Kullanıcı taleplerini analiz ederek ve gerekli gördüğü durumlarda iyileştirme önerilerinde bulunarak SAP'de uyarlamalar yapmak, test ve canlıya geçiş sürecini yürütmek, 
  • Mevcut sistem süreç analizlerini yapmak, iyileştirilmesi gereken süreçler için iç kaynaklar ile danışman firma arasındaki kordinasyonu sağlamak,
  • SAP proje organizasyonu içerisinde, anahtar kullanıcı, süreç sahibi ve danışman arasında iletişim ve koordinasyonu yürütmek,
  • SAP'de yapılan standart dışı geliştirmelerin testlerini yaparak, teknik ve fonksiyonel dokümantasyonlarını tamamlamak/tamamlanmasını sağlamak. 

Türkiye'de SAP alanında istihdam ve kariyer imkanları nelerdir?

Yeni mezun veya üniveriste son sınıf öğrencileri yoğunluk olmak üzere firmalar , kurslar, online kurslar alınarak SAP alanında eğitimeleri verilerek yetiştirilir. Eğitimleri alıp danışmanlık firmalarına junior olarak başlangıç yapılabilir yada SAP kullanan şirketlerde uzun dönem stajları ile bu imkanlar büyük bir fırsat sunar. SAP dünyasını iki yönlü düşünecek olursak ya kullanıcı(müşteri) tarafında yada danışmanlık şirketlerine junior olarak başlanıç yapılabilir. Şuanda çoğu firmanın kullandığı SAP S4/HANA çeiştli modüllerden oluşur. Bu modüller FI, MM, SD, HR, PP, PS ve ABAP yazılımı omal üzere iki kısımlarından oluşur. Modül kısmında çalışanlar müşterilerin istekleri doğrultusunda şekillenen esnek bir yapıya sahiptir. Modül uzmanları bu uyarlamayı yapar ve süreç yönetiminde bulunur. Programlamayı seven, uygulama geliştirmeyi seven ABAP yazılımcısı olarak görev alır. 

Kariyer olarak oldukça parlak bir hayat sunuyor. Sıkı çalışma ve disiplinli çalışma ile ileriki süreçlerde oldukça iyi fırsatlar sunan alan seçimidir. TFH Bilişim Hizmetleri olarak dünya çapında adını duyurmuş SAP ile sizleri tanıştrıp bu alanda çalışma yapmak isteyen öğrencileri bilgilendirmeyi amaçladık. 

Yorumlar ( 0 )

Yorum Yap

Email adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanları doldurun *